» Hak,ve,Eşitlik,Partisi,Hepar,Osman,Pamukoglu,hakveesitlik(MedyumUmut)
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,tarot,Muska,Cinler,Büyül
Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E-Posta Tavsiye Et İletişim Player'i Aç Siteyi Kişiselleştir
   
   
   
Üyelik Kullanıcı Adı :  Şifre :  Güvenlik :  Hatırla :    
 
 
Forumdaki Son Cevaplar : Su Falı..(poka) Tevafuk Nedir?..(Selvinaz) Yıldızname..(barehan) YILDIZNAME-I ÖRNEGI..(tolga1070) Zaman Nedir?..(MedyumKutsi) Bast-ı Zaman ve Tayy-ı Mekân Ne Demektir..(MedyumKutsi) Boyut Kavramı ve 4. Boyut..(MedyumKutsi) Dejavu Nedir, 1..(MedyumKutsi) Dejavu Nedir, 2..(MedyumKutsi) Eş Zamanlılık ve Morfik Alanlar..(MedyumKutsi) Hakikat Ve İzafiyet..(MedyumKutsi) İslam Büyükleri ve Tasavvuf Ehline Göre ..(MedyumKutsi) Kaç Yaşında Olduğunuzu Sanıyorsunuz?..(MedyumKutsi) OSMANLILARDA ZAMAN..(MedyumKutsi) Parapiskoloji ve Zaman Kavramı..(MedyumKutsi)
Yerel reklam
Gitmek istediğiniz reklamın logosuna tıklayın!!!...
Tugba
Sayenizde istedigim herşey yoluna girdi tşk ederim

Fatoş
Çok Tşkler hocam

Ahmet
Hocam tşk ederim sizin sayenizde kişiligimi tekrardan buldum

Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
Üyelik
Üye Paneli
tr en de
( TR )
Siteyi Kişiselleştir
Kişisel Resimlerim
Arkadaş Listem
Arkadaş listeniz Boş yada Giriş yapmadınız
Kimler Bağlı
Nick i (Ruh Hali) (Nerede)
Misafir (Aramada)
Misafir (Aramada)
Misafir (Haberlerde)
Üye:0 Misafir:3 Toplam:3
Bugün Giriş Yapanlar
Giriş Yapan Yok
Toplam 0 Üye Giriş Yaptı
Mesaj Gönder
İyiki Doğdunuz
Bugün Doğan yok!
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : gizem01
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 138
Banlanmışlar : 0
Onay bekleyen : 0
En hızlılar
MedyumKutsi : 76 Giriş
ezgi : 46 Giriş
kartal : 14 Giriş
8460bs : 12 Giriş
tugba20 : 7 Giriş
Site sayacı
Bugün Tekil : 2247
Bugün Çoğul : 2247
Bugün Toplam : 4494
Dün Tekil : 2923
Dün Çoğul : 2924
Dün Toplam : 5847
Genel Tekil : 2633592
Genel Çoğul : 2634791
Genel Toplam : 5268383
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
Bağlantılar
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
» Tarot Falı

Tarot un Tarihçesi

Kökeni tam olarak bilinmeyen Tarotun gerçek tarihçesi aynı kartlarının anlamları kadar gizlidir. Eski Mısır büyülerinden başlayarak egzotik çingenelerin fallarıyla günümüze kadar taşınmış olan Tarot, bizim için en az sembolleri kadar bir muamma olarak kalmıştır.

Kartların bugünkü isimleri İtalya'da ortaya çıkmıştır. Eski Tarot açılımları değişik sayıda kartlardan oluşmaktadır. Bugün bildiğimiz 22 Büyük Arkana kartından oluşan oyun ilk 1600 senesinde İtalyan Garzoni tarafından ortaya atılmıştır.

20. yüzyılın başında Tarot kartlarına olan ilgi birden artarak Arthur Edward WAITE (1857-1941) sayesinde oyun bir hayli tanınmıştır. WAITE 1888'de kurulan bir derneğin üyesi ve sonra baş ustası olmuştur. Derneğin üyesi sanatçı Pamela Coleman SMITH tarafından çizilen yeni bir Tarot oyununun fikir babası olur. WAITE tarafından geliştirilen oyunda, diğer kartlar da resimlenmiş olup fal açana ilham verirler.

Bu resimler sayesinde Tarot dünyanın en çok bilinen fal açma yöntemi haline gelmiştir. Ancak, Tarot’un hayatta kalması ve günümüzde yaygınlaşmasına sebep olan asıl şey ise imgelerinin evrensel dilidir.

Tarot destesinde 78 resimli kart bulunur. Kişisel araştırmanın komplike hali olan Tarot, bilgiye ulaşmak için kutsal bir yoldur. İnsan karakteri ve hayat tecrübesini yansıtır. Tarot kartlarından ilk 22 kart büyük arkana (major arcana=büyük gizem), kalan 56 kart ise küçük arkana olarak tanımlanır.

Gizemli büyük arkana’nın 22 kartını oluşturan çarpıcı imgelerde, eski dinlere ve eski öğretilere görsel göndermeler vardır. Bunlar, ruhu, enerjiyi, kişisel görünümü, sahip olduğumuz psikolojik düzenleyicileri, ve gelişme potansiyelimizi temsil eden kartlardan oluşur. Küçük arkana (minor arcana) ise dört seriden oluşur ve günümüzde kullanılan oyun kağıtlarının oluşturulmasında esinlenilen deste olarak kabul edilir. Bunlar, daha çok günlük sayılar ve mücadeleler, dış ilişkiler, başarılar ve diğer günlük aktiviteleri içerir.

Küçük Arkana, kısa vadede gelişmeleri yorumlamada önem kazanırken, büyük arkana daha geniş bir bakış açısını mümkün kılar. Bu 78 karttan oluşan deste, belli bir düzene göre açılır ve sonra yorumlanır. Kartların bu yerleştirme düzenine açılım, yayma veya plan adı verilir. En yaygın kullanılan Tarot açılımı Kelt Haçı veya Keltik Çaprazdır

Online Tarot Fal BaktırArcana Majör'ün Sembolik AnlamlarıDELİ:
Deli kartı Arcana Majör için başlangıç kartıdır. Büyük Sırlar adındaki bu kartlarda temsil edilen yolculuğun ilk kartıdır. Yani spiritüel anlamda yola çıkan birinin ilk aşamasıdır. Hava elementi tarafından temsil edilir. Bir uçurumun kenarında gözüken 'Deli' artık dünyevi varlıklarını bir tarafa bırakmıştır. Uçurumun kenarında olması onun bilinçsizliğini ve tehlikelerin farkına varmadığını gösterir. Sırtındaki çıkınında ise dünyaya ait mallarını taşır. Artık maddi dünyadan uzaklaşmıştır. Büyük bir heyecan ve masumiyetle her şeyi geride bırakarak yola başlamıştır. Ona bu tehlikeli yolculuğunda arkadaşlık eden köpeği aslında sezgilerinin bir simgesidir. Bu kart farklı, sıra dışı insanları ve sevgiyi temsil eder. Macera ve özgürlüğü, anı yaşamayı tercih edenlerin kartıdır.BÜYÜCÜ:
Büyücü başının üzerinde sonsuzluğun simgesini taşır. Bu, onun yer ve gök arasındaki bilinmeyen yerlerde yolculuk ettiğini gösterir. Bir elinin yukarıya bir elinin aşağıya bakması onun yer ve gök diyarları arasındaki bağlantısını gösterir. Masasının üstünde yer alanlar Küçük Arcana'nın sembolleridir. Kupa duygularımızı ve sevecenliğimizi, kılıç düşüncelerimizi ve içtenliğimizi, tılsım zekayı ve fiziksel ihtiyaçlarımızı, asa ise istek ve sezgilerimizi temsil eder. Büyücünün bütün bunlara hakim olduğunu görebiliriz. Bahçesinde açmış çiçekler ise isteklerin iradeyle dizginlenmesi gerektiğini gösterir. Kişinin kendi kaderini yönlendirebildiğine bir işarettir. Bu kart Merkür gezegeni tarafından yönetilir. İletişimi, bilinmeyen ilimlere merakı; aşk konusunda ise akıllı,sosyal ve deneyimli insanları sembolize eder.


BAŞ RAHİBE :
Ay tarafından temsil edilen Baş Rahibe, sezgileri temsil eder ve bilinçaltının simgesidir. Elinde tuttuğu Yaşamın ve Gizliliğin Kitabı ve göğsünde asılı duran Güneş haçı ile de yaşamın artı ve eksilerinin birlikteliğini resmeder. Oturmakta olduğu tahtın arkasında bulunan ve üzerinde Boaz yazılı olan siyah sütun yaşamın eksi yönlerini, Jakin yazılı olan beyaz sütun ise artı yönlerini dile getirir, zira O bir dengeleyici güçtür. Ayrıca diğer bir ikili sembol olarak Başındaki ay ve ayağının altındaki diğer ay değişimi, dönüşümü simgeler. Baş Rahibe hem fani, hem de ilahi gerçekleri bilen zekadır. İki sütun arasındaki perdede dişiliği simgeleyen nar çiçeği ve erkekliği simgeleyen hurma yaprakları bulunur. Bilinçli arzular bu esrar perdesini kaldırabilirse yaratıcılık ortaya çıkar. Sezgi gücünü temsil eder ve gizemli aşkları getirir.


İMPARATORİÇE :
Bolluk, bereket ve annelik hislerini sembolize eder. Topraktan fışkıran tahıllar arasında dururken resmedilen İmparatoriçe aynı zamanda doğum yapacak bir kadın kimliğindedir. Güzeli takdir eden, yaratmayı isteyenlerin rehberidir. Venüs gezegeni tarafından yönetilir ve boynundaki kolyede yer alan yedi adet inci tanesi ve baş ucundaki bir armada işli olan sembol ise verimliliği betimler. İmparatoriçe; düşüncelerin doğmasını ve terkedilmiş yapıcı düşünceyi sembolize ettiği gibi, tamamlanmışlığın da temsilcisidir. Başının üstünde yer alan taç on iki yıldızdan oluşur ve ateşli bir enerjiyi sembolize eder, dişiliği de içeren bir karttır. Verimliliği ve yaratıcı, hassas sevgileri temsil eder.


İMPARATOR :
Zodyak'ın ilk yıldızı olan Koç'un yönettiği İmparator erkekliğin, olgunluk ve babalığın sembolü olduğu gibi, sert maddesel formasyonların da temsilcisidir. Oturduğu tahttaki kol dayama yerleri savaş ve enerji sembolü Mars'ın hakimiyetini gösterir. Sağ elinde tuttuğu Kadim Mısır'dan kalma Ansata adlı asa yaşamı temsil eder. Sol elinde bulunan küre ise egemenliğin sembolüdür. Tarot'un ilk erkek figürü olan İmparator'un resmedildiği kartta bulunan tepeler, onun gücünün ve iradesinin altındaki şeyleri ifade eder. İmparator kartı ateş etkisindedir. Hırs, azim ve başarıyı gösterir. Aynı zamanda otoriter birini, sert karakterli bir sevgiliyi temsil eder.


BAŞ RAHİP :
Maddi ve ruhsal kaynakların yöneticisi olan Baş Rahip sağ elini kutsamak için kaldırmış, diğer elinde ise üçlü haçla son bulan bir haç tutmaktadır. Madde ve ruhu idare etmesi onu yüksek hedeflere, başarıya erişilmesini sağlayan bir köprü yapmıştır. Ayaklarının altında çapraz bir şekilde durmakta olan iki anahtar ise iki dizili öğretiyi resmeder. Önünde eğilmiş iki kişiden birinin giysisinin üstündeki zambaklar onun kişisel ruhsal amaçlarına ulaştığını simgeler. Diğerinin kıyafetinin üstünde ise güller vardır. Bu da ondaki insanlık sevgisini gösterir. Başında Papalığın üçlü tacını taşıyan Baş Rahip, madde-mana ikilemini sembolize eden iki sütun arasında oturmaktadır. Yönetici yıldızı Boğa olan Baş Rahip, gerçek dünyayla, düzen ve toplumla da bağlantılıdır. Düzen ve gelenekselliği taşır. Geleneklerine bağlı bir aşık simgeler.


AŞIKLAR :
Yöneticisi İkizler olan Aşıklar Kartı, aşkı ve beraberliği temsil eder. Birbirini dengeleyen ve tek başlarına varolamayan, geçmiş zamanların karşıtlar düşüncesini temsil eder. Erkek figürü bilinçli bir düşünceyi ve onu değerlendirebilme gücünü gösterir. Kadın figürü ise bilinçaltı, sezgi ve duyguları ilgilendiren unsurları gösterir. Bulutların arasından gözüken İsrafil'in sembolü ve erkeğin arkasında yer alan kutsal Hayat Ağacı ile kadının arkasında bulunan gövdesine günah temsili yılanın sarıldığı Bilgi Ağacı bu kartta resmedilmiştir. Raphael bu iki karakterdeki uyumu, dengeyi sağlar.Ve o olağan üstü ruhsal bilinci, Tanrı gücünü simgeler.O, üçlü düşüncenin tamamlayıcısıdır. Oluşabilecek bir üçlü aşkı ve romantik bir sevgiyi temsil eder.


SAVAŞ ARABASI :
Önemli hedefler adına ilerlemenin temsil edildiği Savaş Arabası kartında arabacı, üstü siperli bir arabanın içinde atları yönetirken resmedilmiştir. Ancak arabacıyla atlar arasındaki iletişim dizginler vasıtasıyla değil, beyinsel olarak işlemektedir. Evrenin iki zıt gücü olan Yin ve Yang dengesi burada arabayı çeken biri beyaz diğer siyah olan iki at tarafından sembolize edilir. Savaş Arabasının sürücüsü, evrende her şeyin bir karşıtı olduğunu, karşıt olmaksızın hiçbir şeyin bir bütünlüğe erişemeyeceğinin bilincindedir. Arabacının elindeki asa, otorite ve iradeyi simgeler. Zamanın akıcı doğasına karşı da bir nevi uyanıklık getirdiği bilinen Savaş Arabası, Yengeç burcu tarafından yönetilir. Gücü ve başarıyı simgeler.Yetenekli bir sevgiliyi gösterir.


KUVVET :
Kuvvet Kartı'nda ilk göze batan temalardan biri, kadının başının üstünde olarak betimlenen sekiz figürü, hayatın sonsuzluğunu simgeler. İçgüdü ile uyanıklığın arasındaki ilişkinin anlatılmaya çalışıldığı bu kartta, dişilik sembolü genç ve güzel bir kadın güç sembolü aslanı terbiye etmiş görünmektedir. Ve kadının aslandan korkmaması, aslanın ne tehditkar ne de saldırgan olmamasından kaynaklanmaktadır. Kadın aslanı eğitmek için kullandığı gücü Tanrı sevgisinden almaktadır. Bu anlatımın bir diğer tarafı da, kadının bilinci,aslanın ise içimizdeki hayvani doğamızı temsil etmesidir. Arzuların zekice yönlendirilmesi ve sevgiyi bu kart sembolize eder. Aslan burcunun simgesidir. Cesur bir sevgiliyi ve saf bir sevgiyi temsil eder.


ERMİŞ :
İçine kapanmış olarak görünen Ermiş, aslında bir meditasyon döneminin temsilcisidir. Üstün spiritüel düşünce gücünün ve farkındalığın ışığını, elinde tuttuğu altı köşeli bir yıldızla aydınlatılmış fener simgeler. Bu alçakgönüllü, ağırbaşlı tavırlı, yaşlı bir bilgedir. Bu yaşlı bilge Ermiş'in tamamlayıcısı yaşlı bilge kadın Hecate'dir. Hecate aynı zamanda yer altı dünyasının da tanrıçası olarak bilinir. Ermiş'in kendi çıkarını gözetmeden çalışıp hizmet vermesi, onun yöneten burcu olan Başak'la ilgilidir. Üzerindeki giysideki siyah ve beyazlar nötr bir gri rengi oluşturur. Yani zıt düşünceleri dengeleyebilecek bir bilince sahiptir. Bu kart sezgi ve yalnızlığı simgeler.Tinsel bir aşk bu kartta yer alır.KADER ÇARKI :
Bu kart geniş anlamda astrolojik semboller içerir. Çark döner ve bu dönüşlerinde Zodyak'ın dört elementinin temsil edildiği bölmelerden geçer. Bu bölmelerin her biri kartın dört bir köşesinde çeşitli sembollerle resmedilmiştir. Bunlar ; Ateş için Aslan, Toprak için Boğa, Su için Kartal ve Hava elementi için Melek figürleridir. Kaderin, şans ve zamanın devinim gösteren doğasının simgelendiği Kader Çarkı, şans getirici olarak bilinen Jüpiter gezegeninin yönetimindedir. Bu kart bir işe başlamada hazırlığın, sonra bunu takip eden gelişimin ve sonunda da verim alma döngüsünün de simgesi sayılır. Çark esrarengiz harf ve sembollerle süslenmiştir. Bunlar da gizli evrensel yasaları gösterir. Sürpriz ilişkileri ve kaderi simgeler.
ADALET :
Adaleti sembolize eden tahta oturmuş kişinin, sağ elinde bulundurduğu çift uçlu kılıç doğruluğun, bilgeliğin ve düzenin gücü anlamındadır. Her şeyi evrensel bir gözle gördüğü ve kozmik bilincin kanunlarını uyguladığı için kararları adil ve kusursuzdur. Kişiye yanlış gelen karar zaman içinde doğruluğunu kanıtlayacaktır. Etki-tepki kavramının anımsatıldığı, perspektif bakış, tarafsızlık ve adalet bu kartın içeriğidir ve tahtta oturan kişinin sol elinde bulunan terazi de bunların sembolüdür. O yüzdendir ki; yönetici burcu da Terazi'dir. Dengeyi ve mantığın geçerli olduğu bir sevgiyi anlatır. Arkasında duran sütunlar üstün bilinci sembolize ederler. Zihinsel denge ondadır. Düşüncelerindeki dinginlik ve tarafsızlığı onun mantıklı ve önyargısız kararlar almasını sağlayan bir yüksek zeka sahibi olduğunu anlatır.ASILMIŞ ADAM :
Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir. Bu cümle Asılmış Adam Kartı'nın bize gösterdiği bilinçaltı dünyasının simgesidir. Büyük Arkana'nın en gizemli kartlarından biri olan Asılmış Adam'da, asılan kişinin yüz ifadesi bir vecd hali görünümündedir. Bu da istemli özveriyi ifade eder. Başının çevresindeki ışık halkası onun acı çekmediğini gösterir. Giysisinin kırmızı bölümü hırsını, mavi bölümü ise bilinçaltını sembolize eder. Sarı ayakkabıları ise ani zeka, istek ve hırsın sembolüdür. Asılı bulunduğu Hayat Ağacı'nın kökleri yeraltının derinliklerinden kaynaklanırken, gövdesi yaşadığımız nesnel dünyanın içine doğar ve dalları da sonsuz alem olan göğe doğru yükselişi simgeler. Su elementi Asılmış Adam karakterinin yöneticisi konumundadır.Bu kartta fedakarlık,sağlık simgelenir ve hayal gücü geniş bir sevgili temsil edilir.


ÖLÜM :
Bu kart ürperten görüntüsü içinde yeniden doğuşu ve değişimi simgeler. Onun at üstünde duran iskelet halinde resmedilmesi, bizim fiziksel ölümlü olmamızı anlatan çarpıcı bir betimlemedir. Bu karttaki beyaz at fiziksel isteklerimizdir. Güneşin doğması yeni bir günün geldiğini, nehrin sert akışı ise kendi gelişimimizin bir değişime, yeniden doğuşa doğru gittiğini simgeler. Tümüyle açılmış bir beyaz gülün süslediği siyah bayrak geçmişimizi içine atmayı düşünebileceğimiz bir kuyuyu simgeler. Arınmak için güneş ve sudan faydalanırız. Karanlıklar Tanrıçası, kendi çocuklarını bile acımadan yutar, ölüm de onun temsilcisidir. Bunlara rağmen ruhun yeniden doğuşunu ve ölümsüzlüğü de yine o açıklar. Akrep Burcu tarafından yönetilen Ölüm Kartı, cinsel tutkuların da yönetici kartı sayılır. Bu kart kaçınılmaz değişimlerin ve değişken yapıdaki insanların ifadesidir.


DENGE :
Bir kaptan diğerine sıvı boşaltan büyük kanatlı melek, değişkenliği ve dinamizmi anlatan Denge Kartının sembolüdür.Bu kart İkinci baş melek Mikail'i ifadesidir. O büyük kanatlar onu yüce alemlerde dolaştırdığı sürece, o da kendini yeryüzünde olduğu gibi göklerde de rahat ve huzurlu hisseder. O ikiz kadehlerdeki sıvılar birbirine karıştığı sürece verimli bir toprağın üzerinde dengede durmasını bilir. Kare içinde yer alan üçgen ve beyaz giysi Mikail'i bir usta olarak sembolize eder. Ufukta taca benzeyen güneş ışıklarıyla yükselen iris çiçekleri vardır. Ve bu çiçekler 'Cennet dünyada olduğu gibidir.' sözünü iletirler. Yay burcu bu kartın yöneticisidir. O yüzdendir ki; evrensel bilinç ve üstün yetilerin burcu Yay ve Denge Kartı, sıkı bir ilişki içindedir. Yaratıcılık ve dengeli bir ilişkiyi temsil eder.


ŞEYTAN :
Yönetici burcu Oğlak olan Şeytan, burada sert bir figürle resmedilmiştir. Bir abanoz ağacı gibi sert olan kanatları, bizlere gözden düşmüş melek olan ışık getirici Lucifer'i hatırlatır. Pagan bereket tanrı ve tanrıçalarıyla olan bağlantısını ise boynuzları simgeler. Satirlerin sahip olduğu keçi bacaklardan kendisinde de var olduğundan, kendisini hayvanların tanrısı olarak da görebiliriz. Alnındaki ters yıldız insanın şeytana esir olması ve bilincinin yanılmasını simgeler. Arka zeminin siyahlığı bize tanımlayamadığımız korkuları gösterir. Beş duyunun bize söyledikleri ve görüş açımızın sınırlılığı zincirlerle temsil edilmiştir. Dünyasallığı, şehvet düşkünlüğünü resmeder. Bu kart maddeye düşkünlüğü ve saplantılı olabilen sevgilileri ifade eder.YIKILAN KULE :
Karmakarışık, fırtınalar içindeki gökyüzüne doğru uzanan kuleye çarpan şiddetli şimşek sonucu düşmekte olan iki kişi, korkunç akıbetlere gidişi simgeler. Bu aslında yıkım ve devinimler içindeki doğanın bütün değişimlerini vurgular. Onun ürkütücü ve rahatsız edici bir görünümü ve insanı derinden etkileyen anlamı vardır. Kulenin tepesine isabet eden şimşeklerin, Tanrılar Tanrısı Zeus tarafından gönderildiği de varsayılır. Yıkılan Kule'yi devinim, öfke, cinsellik ve vahşi kuvvetlerin gezegeni olan Mars yönetir.Yıkıcı değişimler ve uyanışı gösterir. Kader tarafından bir araya gelen aşıklar görülür.YILDIZ :
Etrafı yedi tane yıldızla sarılı olan sekiz köşeli büyük bir yıldız parlak ve kozmik bir enerji yayarak ışınlarını temiz suyla dolu bir havuzun önünde çırılçıplak durmakta olan zarif çıplak bir kadına göndermektedir. Erotizm ve şifa tanrıçası Ishtar ile aşk tanrıçası Afrodit'i Yıldız sembolize eder. Havuzun başındaki çıplak kız berrak ve yıldızlı bir gecede elindeki suyu, toprağa ve havuza geri döker. Bu kız bilinçaltının kaynağına dalıp bunu günlük hayata uygulayabilen birini temsil etmektedir. Aynı zamanda ebedi gençliği ve sonsuz güzelliği de betimler. O doğanın kendisidir. Ortada yer alan yıldız, ruhu ve aydınlığı simgeler. Ağacın üzerinde sessizce oturan kuş ise bilinç ve aklın temsilcisidir. Zodyak'ta aşk evini yöneten Kova burcu bu kartla ilişkilidir. Mutlu bir aşkı, neşe ve şifayı temsil eder.


AY :
Ay'a doğru bağıran köpekler ve sudan uzanan yengeç huzursuz bir dünyayı simgelerken, Ay da onların üzerinde yükselir. Bu bizlerin ürkütücü düşlerimizin dünyasıdır. Sudan çıkan yengeç aynı zamanda ayın simgesidir ve mistik bir gölden sürünerek başını suyun yüzüne çıkarmış görünür. Köpeklerin uluması, bağırışıp havlamaları da ölüm tanrıçası Hecat'ın gelişini hissetmelerindendir. Üstte resmedilen Ay, Balık kuyruğundadır ve Baş Rahibe'nin gizlerini, onun sakladığı şeyleri açığa vurur. İstem dışı güçlerin, düşlerin, değişimin, yaşamanın ve ölmenin kartıdır ve Balık Burcu tarafından yönetilir. Fiziksel bir uyanışı, hayal dünyasına ait bir sevgiyi gösterir.


GÜNEŞ :
İster mitolojik ister astrolojik olsun Güneş, üst benliğin parıldayan özüdür. Yansıttığı düz ışınlar bilinçli zihni, dalgalı ışınlar ise bilinçaltını temsil eder. Kartta resmedilen çiçekler arasındaki çocuklar da yeni doğuşu, masumiyeti ve gün doğumunu resmeder. Ay Kartında bu olayın gebelik devresi bir nebze anlatılır. Burada ise o devrenin doğumu simgelenir. Kişisel yeniden doğuş gerçekleşmiştir. Beyaz at duygusal benliği ve ilkel duyuların çaba sarfetmeden kontrol edildiğini gösterir. Ayçiçekleri ise çocuk için birer enerji kaynağı olarak yer alır. Zafer bayrağı ve çelenk ise yeniden doğuşun başarısını gösterir. Güneş Kartı Güneş'le yönetilir ve refahın, iyimserlik döneminin başladığını haber verir. Ayrıca anlayışlı bir sevgili de sembolize edilir.


UYANIŞ :
Uyanış Kartı, Büyük Arkana'nın aynı zamanda ceza kartıdır. Karmalar, farkındalık, diriliş ve reankarnasyonla ilişkilidir. Cebrail ahiret borusunu çalar ve mezarlarından çıkan ölülerin ruhlarının ahirette toplanmasını sağlar. Bu kart İncil'deki kıyamet gününü sembolize eder. Arkada gözüken dağlar ise, mutlak düşüncenin rahmaniyetini anlatmaktadır. Dönüşümün, ıslah edici güçlerin ve ölülerin tanrısının gezegeni olan Plüton, aynı zamanda Uyanış Kartı'nın da yöneticisidir. Resmedilen okyanus evrensel bir bilinçaltının simgesidir. Bu okyanusa dalacak olanlardan kadınlar bireysel bilinçaltının temsilcisidir. Erkekler ise bireysel bilinçtir, yeni bir benliğin doğuşudur. Açıklığı ve kararlılığı simgelerken, olgun bir insanı de gösterir.


DÜNYA :
Kartta genç ve güzel bir genç kız neşe içinde dans eder gibi figürler yapmaktadır. Kader Çarkı'ndaki sembolik yaratıklar burada da dört bir köşededir. Üstte ve altta, yarısı saklanmış bir biçimde yer alan sonsuzluk işaretlerini taşıyan çelenk, zaferi simgeler. Bu çelenk ve Kozmik yumurtalarla etrafı çevrilmiş olan genç kız burada Akıl Tanrıçası Sofia'yı temsil eder. Bu ruhu, maddeyi, yaşam ve ölümü yüceltir. Her şeyin temel yapısını, zamanı ve sınırları temsil eden Satürn gezegeni aynı zamanda Dünya Kartı'nın da yöneticisidir. Dans eden kızın elindeki değnekler bilincin ve bilinçaltının tam kontrolününün simgesidir. Böylece her şey nötr hale gelip dengelenmiştir, artık bir tamamlanmışlık göze çarpar. Uzun süreli bir sevgi hüküm sürer

Tarot’un gerçek tarihçesi Eski Sümerlere dayanır, ve bunu ispat bile edebilirim sizlere. Nasılmı? Bildiyiniz gibi Tarot İki bölümden oluşmaktadır, Büyük Arkana (Sırlar) ve küçük arkana. Büyük arkana 22 harf ve 22 kartlardan meydana gelir. Bu 22 harfleri incelediğiniz zaman Sümer'lerin Alfabesini göreceksiniz, Bu günki Yahudiller hala o alfabeyi kullanırlar. Arablar 22 harfin üstünü 8 harf daha ekleyip alfabeyi genişletmiş ve bugünkü arab alfabesini ortaya çıkartmışlardır.

Tarot Avrupa'da ilk defa 1377 yılında Dominikane Papazı olan Johannes tarafından bulunmuşdur. Kardeş Johnnes bu kartları kimden aldığını söylememiş ve bu sır günümüze kadar gizemini koruya gelmişdir. Tarot 1400 ncü yılların başlangıcında Tüm avrupada hızla yayılır ve o günün Alimleri tarafından büyük ilgi alır.Eski Tarot açılımları değişik sayıda kartlardan oluşmaktadır. Bugün bildiğimiz 22 Büyük Arkana kartından oluşan oyun ilk 1600 senesinde İtalyan Garzoni tarafından ortaya atılmıştır.

20. yüzyılın başında Tarot kartlarına olan ilgi birden artarak Arthur Edward WAITE (1857-1941) sayesinde oyun bir hayli tanınmıştır. WAITE 1888'de kurulan bir derneğin üyesi ve sonra baş ustası olmuştur. Derneğin üyesi sanatçı Pamela Coleman SMITH tarafından çizilen yeni bir Tarot oyununun fikir babası olur. WAITE tarafından geliştirilen oyunda, diğer kartlar da resimlenmiş olup fal açana ilham verirler. Bu resimler sayesinde Tarot dünyanın en çok bilinen fal açma yöntemi haline gelmiştir.


[ Ekleyen  (MedyumKutsi) | 09.05.2011 00:36:52 | Oy:  | Bu içeriğe oy verin ]
( Yorumlar (0) | Okunma : 1950 | Bu haberi yazdır)
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,tarot,Muska,Cinler,Büyül
Menü
Ana Menü
Ana Sayfa
Duru Görü
Chakra Nedir
Hipnoz Nedir
Büyü Büyüler
Rüya Nedir
Gizli Cemiyetler
Gizli Sırlar
Kader Nedir
Karabasan Nedir
Kuran Sırları
Maji Büyüleri
Fal Çeşitleri
Kahve Falı
Dünya Dışı Yaşam
Demon Nedir
Yıldızname Bakımı
Şifalı Bitkiler
Rüya Tabiri
Gayb Nedir
Gizemli Medeniyetler
Ölüm Ve Ötesi
Cadı Ve Cadılar
Telapati Nedir
Şeytan Nedir
Reenkarnosyon
Reiki Nedir
Reklam Semboleri
Ebced İlmi
Cifir İlmi
Havvas İlmi
Ruh Nedir
Parapsikoloji Nedir
Dünya Dinleri
Zaman Nedir
Rüya Nedir
Yıldıznâme Bakımı
Akrep Kadını
Balık Kadını
Başak Kadını
Boğa Kadını
İkizler Kadını
Koç Kadını
Oğlak Kadını
Kova Kadını
Terazi Kadını
Yay Kadını
Yengeç Kadını
Akrep Kadını
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
Yeni Üye Kayıt
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Şifre Tekrar :
Gizli soru :
Cevap :
E-Posta :
Mail Gizle :
  
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
Köşe Yazıları
Seçilen İnsanlar


Yazar
Medyum Kutsi
Dünya dışı varlıklar, bir önceki bölümde de anlatıldığı üzere, çok s »Devamı
Kategori (Medyum Kut) Okunma (1054)
Ekleme Tarihi (09.05.2011 00:59)

Sende Yaz Gönder
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
Saat Takvim
« Mar Nisan
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 2.2735 YTL
1 USD : 2.722 YTL
Satış
1 EUR : 2.2886 YTL
1 USD : 2.7269 YTL
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
Hit Menü
  Hit Bağlantılar
Hit dosyalar
Hit haberler
 Medyum Kutsi İletişi (24177)
 Vefkler vefk (2073)
 Tarot Falı (1950)
 Muska Yapımı Musklar (1945)
 Başak Kadını'nın (1420)
Hit yazılar
 Sizden Gelenler (979)
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,
Bu sayfa: 0,50 saniyede yorumlandı.
Sitemiz en iyi 1024x768 çözünürlükte Internet Explorer ile görüntülenir.
2011
Website motorumuz © 2013 ByCafer & Aspsitem Medyum Kutsi medyumkutsi@hotmail.com